+48 697 94 80 85

Profilaktyka


Profilaktyka stomatologiczna to działania mające na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia – czyli tkanek otaczających zęby. Profilaktyka ma przede wszystkim walczyć z głównymi przyczynami próchnicy i chorób przyzębia – osadem i płytką nazębną.

Stosowanie się do zasad profilaktyki stomatologicznej pozwala na zachowanie własnego, zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości.

Profilaktyka w Zdrowym Gryzie


 

Jakiekolwiek leczenie stomatologiczne jest o wiele bardziej skuteczne przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym to tylko połowa sukcesu.

Aby leczenie było skuteczne, pacjent musi wykonywać w domu systematyczne i dokładne zabiegi higieniczne. W tym celu polecamy stosować się do kilku bardzo ważnych zaleceń: Przynajmniej raz w roku sprawdzać stan naszego uzębienia w gabinecie stomatologicznym oraz usuwać kamień nazębny. Zęby staramy się myć po każdym posiłku, a do mycia zębów oprócz zwykłych szczoteczek, używamy nici dentystycznych.

Usługi profilaktyczne


 

W Zdrowym Gryzie oferujemy następujące usługi związane z profilaktyką stomatologiczną:

Usuwanie osadu i kamienia nazębnego150-180 zł
Lakowanie zębów50 zł za ząb
Lakierowanie zębów preparatami z fluoremdo negocjacji
Nauka higieny jamy ustnejdo negocjacji