+48 697 94 80 85

Protetyka


O naturalne zęby trzeba dbać i starać się zachować je tak długo, jak to możliwe. Może się wydawać, że usunięcie zęba jest tańsze od jego leczenia kanałowego, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie okaże się droższe. Braki w uzębieniu powodują, że pozostałe zęby obracają się lub przesuwają w wolne miejsce, czego skutkiem jest zły zgryz.

Utrata równowagi spowodowana brakiem zęba może także prowadzić do chorób dziąseł i zaburzeń funkcjonowania stawu skroniowo żuchwowego.

Protetyka w Zdrowym Gryzie


 

Protetyka stomatologiczna to wiedza i sztuka poświęcona odbudowie uszkodzonych, lub uzupełnieniu brakujących zębów. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje wiele możliwości ich uzupełnienia. W Zdrowym Gryzie dzielimy takie uzupełnienia na dwie kategorie – uzupełnienia stałe oraz uzupełnienia ruchome.

Uzupełnienia stałe to takie, które są „przyklejone” do własnych zębów specjalnymi cementami dentystycznymi i nie ma możliwości ich swobodnego wyjmowania. Dzięki temu zapełniają pacjentowi pełen komfort. Z kolei uzupełnienia ruchome mogą być wyjmowane z jamy ustnej co nie jest rozwiązaniem do końca komfortowym, ale w wielu przypadkach jedynym możliwym do zastosowania.

Usługi protetyczne


 

W Zdrowym Gryzie oferujemy następujące usługi protetyczne:

Koronyok. 600 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe250 zł
Mostydo negocjacji
Protezy akrylowe, elastyczne400-900 zł